Search

سایر تنظیمات این محصول

برای استفاده صحیح و اصولی از ترازو محک، باید نکاتی را در نظر داشته‌باشید تا علاوه بر اینکه بتوانید از تمام امکانات دستگاه بهره‌مند شوید و عملیات توزین را به صورت دقیق انجام دهید، با استفاده درست و اصولی و رعایت نکات ایمنی آن عمر ترازوی خود را هم طولانی‌تر کنید. 

استفاده از ترازوی محک مدل MDS15000AP

1-تراز بودن سطح برای استفاده از ترازوی محک

اولین مورد برای هر مدل و برند از ترازو، صاف بودن سطح آن است. قبل از استفاده از ترازوی محک حتماً به این نکته توجه کنید که سطح مورد نظر که قرار است ترازو روی آن قرار بگیرد، صاف و سفت و محکم باشد.

در ترازوی محک، نشانگر تراز، تعبیه شده‌است. با استفاده از این نشانگر و با باز و بسته کردن پایه‌های زیر ترازو، از مسطح و تراز بودن آن مطمئن شوید. رعایت همین مورد اولیه و به نظر بی اهمیت تاثیر بسزایی در صحیح نشان دادن وزن دارد.

 

2- بررسی محیط قرار گرفتن ترازو

محیط و مکانی که ترازو در آن قرار می‌گیرد در نحوه صحیح کارکرد ترازو موثر است.

  • ترازو را نباید در مسیر باد کولر قرار دهید چون می‌تواند باعث نوسان در نشان دادن وزن کالا شود.
  • نکته مهم دیگری که برای استفاده از ترازوی محک باید بدانید، تاثیر میدان‌های مغناطیسی بر روی ترازو است. ترجیحاً  از قراردادن موبایل در کنار ترازو  و یا قرار گرفتن آن در نزدیکی موتور یخچال و سایر وسایل مشابه خودداری نمایید.

3-جایگذاری علمک ترازوی محک

اگر ترازوی محک مورد استفاده شما از نوع علمکدار باشد برای جا زدن علمک آن، باید مراقب باشید که فلت نمایشگر که از برد اصلی ترازو منشعب شده و از طریق ستون به نمایشگر می‌رسد ، آسیب نبیند.

 بهتر است قبل از جا زدن علمک یا همان ستون ترازو، مقداری از فلت نمایشگر را که اضافه است در درون علمک قرار داده و سپس علمک را جایگذاری نماییم. با این کار از له شدن و یا آسیب احتمالی فلت نمایشگر ترازو جلوگیری می‌شود.

برای جلوگیری از شکستن ستون ترازو، آن را به آرامی و به طور کامل در محل مورد نظر قرار داده و مطمئن شوید که خار پایین ستون نمایشگر به طور کامل در محل قرار گرفته و ستون کاملا ثابت و بی‌حرکت شده است.

برای جدا کردن و یا باز کردن علمک ترازو، باید آن را به آرامی به چپ و راست حرکت دهید تا خار انتهای ستون از محل قرارگیری آن جدا شده و علمک به راحتی خارج شود .

4-نصب کابل برق ترازو

ترازوی محک با برق 220 ولت شهری کار می‌کند و حتماً باید برق با کابل درجه یک استاندارد به ترازو متصل گردد.

در اتصال ترازو به برق، از نزدیکترین پریز و ترجیحاً از محافظ برق استفاده کنید. در صورت امکان از پریز مستقل برای اتصال استفاده شود.

از وصل دستگاه به برق خودرو و همچنین اتصال مستقیم به موتور برق جدا خودداری کنید زیرا این کار می‌تواند باعث خرابی سیستم تغذیه ترازو شود.

5-استفاده از باطری ترازو محک

در ترازوی محک از باتری داخلی 6 ولت 5/4 آمپر با کیفیت و از نوع سیلید اسید، استفاده شده‌است. در حالت ایده آل می‌توان حدود 4 ساعت بدون برق از باطری استفاده کرد.

سیستم داخلی بردهای محک به نحوی برنامه‌ریزی شده که ترازو به محض قطع برق و بدون خاموش شدن و نیاز به اینکه لازم باشد مشتری کارخاصی انجام دهد، از حالت استفاده از برق به حالت باطری رفته و می‌توانید بدون هیچ دغدغه‌ای به استفاده از ترازوی محک ادامه دهید.

در صورتیکه طولانی مدت (حدود یکساعت) از ترازو استفاده نمی‌کنید، بهتر است ترازو را از دکمه زیر آن خاموش نمایید.

-نحوه تعویض باطری 

با توجه به اینکه عمر باطری ترازو در حالت بهینه، حداکثر 2 سال می‌باشد، پس از خرابی باطری به راحتی می‌توانید ، آن را تعویض نمایید.

باطری ترازو محک در قسمت زیر آن قرار داشته و با باز کردن پیچ‌های درب باطری، به آن دسترسی پیدا کنید. سپس باطری را به آرامی خارج کرده و سیم‌های آن را که توسط دو فیش با رنگ‌های قرمز و آبی به آن متصل شده را جدا نمایید. مراقب باشید دو سر سیم ها به هم اتصال پیدا نکند.

برای نصب باطری جدید ترازوی محک، کافیست، ابتدا فیش‌ها را به درستی به باطری متصل کرده، به اینصورت که فیش با سیم قرمز را به سر مثبت و فیش با سیم آبی را به سر منفی باطری وصل کنید. در نهایت باطری را در محل خود قرار داده و درب آن را ببندید.

-استفاده صحیح از باطری ترازوی محک

با توجه به اینکه شارژر داخلی این ترازوها نمی‌تواند در زمان کوتاهی آن را به صورت کامل شارژ نماید، برای طولانی‌تر شدن عمر مفید باطری باید حتماً ترازو دائما به برق متصل بوده و حتی شب‌ها که فروشگاه تعطیل است از برق جدا نشده و صرفاً از کلید زیر ترازو خاموش گردد . این کار باعث می گردد که همیشه باتری شما در حالت شارژ کامل قرار داشته باشد. جهت جلوگیری از تنبلی و خرابی باطری، ترازو را هر ده روز یکبار از برق کشید و با آن کار کنید تا باتری تقریبا تخلیه گردد. این نحوه شارژ و دشارژ می‌تواند عمر باطری ترازو را طولانی تر نماید.

6- کیبرد و وکیوم (کاور) ترازو

  • برای محافظت از کیبرد ترازو باید مراقب بود که از نفوذ و ورود مایعات به آن جلوگیری کرد. در مشاغلی که در آن امکان نفوذ مایعات وجود دارد مثل فروشندگان لبنیات و یا مرغ و گوشت، بهتر است یا از وکیوم‌های ترازوی محک استفاده نمود. با این کار از ورود مایعات جلوگیری می‌شود. یا از ترازوهای کیبرد بالای محک مدل MDS17000  استفاده کنید.
  • از چسباندن برچسب و یا هر چیز دیگر بر روی کیبرد خودداری کنید، چون باعث از بین رفتن کیبرد می‌شود.
  • از کشیدن اجسام تیز مثل چاقو و تیغ، خودداری کرده چون باعث خرابی ترازو می‌شود. به دلیل یک تکه بودن کیبرد ترازوهای محک، در صورت خرابی باید به صورت کامل تعویض شود.
  • از پاشیدن مستقیم اسپری‌های پاک کننده و الکل روی کیبرد پرهیز کنید.

اگر تمامی نکات مربوط به راه‌اندازی و استفاده از ترازوی محک را رعایت کنید می‌توانید با خیال راحت سال‌ها از این محصول با کیفیت استفاده کنید. برای اینکه بتوانید نکات گفته را شده را بهتر درک کنید،به شما صیه می‌کنیم که ویدئوی زیر را هم مشاهده کنید. در ضمن محصولات ترازوی محک در سایت تافر موجود می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی محصولات

ترازوی فروشگاهی

ترازوی صنعتی

ترازوی آزمایشگاهی

ترازوی آشپزخانه

ترازوی نفرکش

باسکول

باسکول های آویز

باسکولت

ترازوهای اقتصادی

باسکول های اقتصادی

تجهیزات رایانه ای